Uudised

Arhiiv (aasta)

28. septembril testiti Eestis taaskord droonide integreerimist linna keskkonda

10. Okt 2022
28. septembril jätkus Eesti Lennuliiklusteeninduse AS eestvedamisel järjekordsed demolennud GOF2.0 projekti raames, kus koostöös droonide arendajate ja tootjatega CAFA Tech Estonia, Threod Systems Estonia teostati mitmeid testlende erineva suuruse ja otstarbega droonidega Viimsis. Lendude käigus katsetati süsteeme ja tehnilisi lahendusi, mis on arendatud mehitamata lennuliikluse korraldamiseks linna keskkonnas ning droonide lennutegevuse toetamiseks kontrollitud ning kontrollimata õhuruumis.

Õhusõidukite ja droonide ohutu liiklemine Rally Estonia 2022 ajal

11. juuli 2022
Sarnaselt varasematele aastatele on Rally Estonia 2022 korraldusmeekonnale lennuliikluse korraldamisel abiks Lennuliiklusteeninduse AS. Ralliga seoses on suhteliselt väikesele alale oodata tavapärasest rohkem õhuliiklust, mistõttu on ohutuse tagamiseks antud alas seatud piirangud nii tavapärastele õhusõidukitele kui ka droonidele.

Irdtorni lahendus avab Eesti lennujuhtidele palju uusi võimalusi nii kodus kui võõrsil

12. Mai 2022
Täna esitleti Lennuliiklusteeninduses esmakordselt irdtorni – uut Eestis loodud tehnoloogilist lahendust, mis võimaldab Eesti lennuväljadel toimuvaid lende koordineerida Tallinnas asuvast juhtimiskeskusest. Kuressaare lennuvälja videopilti saab täna juba distantsilt näha. Esimene lennuväli, millele hakatakse osutama lennuliiklusteenust irdtornikeskusest, on Tartu. Sellele järgnevad Kuressaare, Pärnu ja Kärdla. 

Cybernetica müüb oma lennujuhtimise irdtorni tehnoloogia Adacelile

24. Veebr 2022
Cybernetica astub strateegilise sammu oma põhitegevuste teravamaks fokuseerimiseks e-valitsemise tehnoloogiate, turvalise tarkvara- ja tootearenduse ning küberturvalisuse teenuste suunal ning müüb irdtorni tehnoloogia globaalsele lennuliikluse juhtimise tehnoloogia- ja teenusepakkujale Adacel.