Uudised

Arhiiv (aasta)

Muudatused Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu koosseisus

14. Nov 2023
Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu uueks liikmeks sai kliimaministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi ning nõukogu jätkab kolmeliikmelisena. Kohalikus lennunduses on hetkel peamiseks väljakutseks taastumine olukorrast, kus lennuliiklus kahe järjestikuse kriisi tõttu kiirelt kahanes. Samas on töös ka erinevaid arendusi, näiteks mitmeid uusi lahendusi seoses droonindusega.

Õhusõidukite ja droonide liikumine on Rally Estonial piiratud

20. juuli 2023
Rally Estonial on ralli ala kohale kehtestatud ohutuse tagamiseks lennupiirangu alad. Piirangualades võivad liigelda vaid õhusõidukid, mis on saanud selleks korraldajate poolt loa. Lennukite, kopterite ja teiste õhusõidukite kõrval kehtib see reegel ka droonidele.

Uus süsteem muudab droonilennutamise Eestis avatumaks, selgemaks ja lihtsamaks

13. juuli 2023
Lennuliiklusteenindus võtab kasutusele uue droonilendude korraldamise süsteemi, mis toetab mehitamata lennunduse arengut ja aitab kaasa õhuruumi ohutuse hoidmisele. Uus lahendus saab nutirakenduse ja internetikeskkonnana kättesaadavaks nii ettevõtetele kui eraisikutest droonilennutajatele. Droonikasutajatel on võimalik selle abil turvaliselt andmeid vahetada, droonide lennutamise reeglitega tutvuda, lende registreerida, õhuruumi jälgida ning vajadusel õhkutõusuluba taotleda.