Uudised

Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu valis uue juhatuse

Postitatud 06. Aug 2019
Illustreeriv foto

Lennuliiklusteeninduse ASi kolmeliikmelise juhatuse esimeheks saab Ivar Värk, side-ja tehnikavaldkonda hakkab eest vedama Jaanus Jakimenko ning lennujuhtimise valdkonna juhtimisega jätkab Üllar Salumäe.

Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu esimees Viljar Arakas tõdes, et konkurss viidi läbi seoses juhatuse liikmete tähtajaliste lepingute lõppemisega. „Kokku laekus 34 avaldust kolmele juhatuse liikme kohale. Tegemist oli väga tugeva tasemega konkursiga,“ ütles Arakas.

Juhatuse esimeheks valitud Ivar Värk on varasemalt teeninud mitmetel positsioonidel Kaitseväes ning tegutsenud ka 672. eskadrilli ülema asetäitjana Ühendkuningriikide Armee Lennukorpuses. Värki viimaseks ametikohaks oli Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga juhi amet. Lennuliiklusteeninduse ASi juhatuse esimehena kavatseb ta jätkata juba käimasolevate projektide edasi arendamisega, samuti vaadata, milliseid võimalusi saab Eestis olemasoleva infotehnoloogilise võimekuse kaudu kasutada. „Peame kaasas käima lennunduse kiire arenguga, pakkudes sealjuures innovaatilisi lennuohutust toetavaid lahendusi,“ sõnas uus juhatuse esimees, tuues oluliste projektidena välja Soome-Eesti koostööd FINESTi projekti raames, kaugjuhitava lähilennujuhtimisüksuse ehk irdtorni arendamist ning mehitamata lennuliikluse reguleerimise väljatöötamist Eestis.

Värk kinnitas, et vähem tähtsaks ei pea ta ka inimestesse panustamist. „Lennuliiklusteeninduse ASi inimesed omavad kõik väga olulist osa Eesti lennunduskultuuri arendamisel. Peame jätkuvalt panustama inimestesse, kes on pädevad, motiveeritud, ausad ning avatud uuendusteks,“ rõhutas Värk, kes oma eelneva karjääri jooksul on töötanud mitmetes välisriikides ning sellest tulenevalt on põhjalikult kursis ka lennunduse seadusandliku poolega.

Jaanus Jakimenko on viimased viis aastat töötanud Lennuakadeemia rektorina ning enne seda kvaliteedijuhina Magnetic MROs. Lennuliiklusteeninduse ASi senisest juhatusest jätkab lennujuhtimise valdkonna eestvedajana Üllar Salumäe, kes on juhatuse liige olnud aastast 2015.

Viljar Arakas lisas, et valik uue juhatuse osas teenib tuleviku huve, kus professionaalne juhtimine saab ühendatud tugeva erialase kompetentsi ning uuendusmeelsusega. „Senine juhatus on teinud suurepärast tööd ohutu ja kaasaegse lennujuhtimissüsteemi arendamisel. Muudatuste eesmärk on ennekõike tuua värsket vaadet Lennuliiklusteeninduse ASi tegevustele,“ selgitas Arakas.

Uus juhatus asub viieaastase tähtajaga ametisse 1. oktoobril 2019. Eelmises juhatuses olid Tanel Rautits, Mati Tarlap ja Üllar Salumäe.
Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogusse kuuluvad Viljar Arakas, Riina Varts, Kaupo Raag ja Andres Uusma.

Lennuliiklusteeninduse AS on Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluv ettevõte, mille põhitegevuseks on kohalike ja rahvusvaheliste lendude juhtimine Eesti õhuruumis. Ettevõtte aktsiate ainuomanikuks on Eesti Vabariik.