Uudised

Viljar Arakas ei jätka Lennuliiklusteeninduse AS nõukogus

Postitatud 10. Nov 2020
illustreeriv foto

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi ainuaktsionär Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) otsustas pikendada ettevõtte nõukogu liikmete volitusi. Nõukogu esimees Viljar Arakas on palunud enda volitusi mitte pikendada, seega jätkavad nõukogu liikmetena Riina Varts (Eesti Energia personalijuht), Kaupo Raag (Rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhtivanalüütik) ja Andres Uusma (MKMi eelarve osakonna juhataja).

Viljar Araka sõnul on EANS ettevõttena astunud edasi suuri samme digitaliseerimise ja automatiseerimise osas, olles sellega eeskujuks lennuliiklusteeninduse ettevõtetele terves Euroopas.

“Täname Viljarit suurepärase koostöö ja toetuse eest ajal, mil koroona pandeemia on lennundusele drastiliselt mõju avaldanud ning oleme ettevõttes läbi viimas suuremahulisi muudatusi, et kriisis ellu jääda,” sõnas Lennuliiklusteeninduse ASi tegevjuht Ivar Värk.

Viljar Arakas on olnud nõukogu liige ja -esimees alates 2017. aastast, mil riigi äriühingute nimetamiskomitee ettepaneku alusel ta nõukogu liikmeks määrati ja nõukogu esimeheks teiste liikmete poolt valiti.

Lennuliiklusteeninduse AS nõukogu liikmete volituste pikkus on kuni kolm aastat.