Uudised

Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu esimeheks saab Kuldar Väärsi

Postitatud 24. Mai 2021

Lennuliiklusteeninduse ASi aktsionär Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kutsus Priit Põldoja nõukogu esimehe kohalt tagasi alates 1. juuni 2021. Uueks nõukogu liikmeks, volitusega kolmeks aastaks, valiti alates 1. juuni 2021 ettevõtja Kuldar Väärsi, kelle kinnitas ametisse Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. 1. juunist 2021 alustab Kuldar Väärsi tööd Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu esimehena.

Kuldar Väärsi

Lennuliiklusteeninduse ASi aktsionär Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kutsus Priit Põldoja nõukogu esimehe kohalt tagasi alates 1. juuni 2021.  Uueks nõukogu liikmeks, volitusega kolmeks aastaks, valiti alates 1. juuni 2021 ettevõtja Kuldar Väärsi, kelle kinnitas ametisse Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. 1. juunist 2021 alustab Kuldar Väärsi tööd Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu esimehena. 

Priit Põldoja palus ennast Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogu esimehe kohalt tagasi kutsuda, et keskenduda oma rollile Inbanki tegevjuhina. „Tegemist on olnud väga põneva perioodiga. Lennuliiklusteenindus on raskes majanduslikus olukorras teinud julgeid ja vajalikke otsuseid. Hea koostöö omanike ja juhtkonna vahel aitab ettevõttel olemasolevast kriisist tugevana väljuda. Soovin edu uuele nõukogu esimehele Kuldarile ja ettevõtte töökale meeskonnale,” ütles Priit Põldoja

 „Minu jaoks on transpordi ja tehnoloogia valdkonnad olnud alati südamelähedased. Seetõttu oli igati loogiline pakkumine asuda Lennuliiklusteeninduse nõukogu juhtima vastu võtta,“ lausus Kuldar Väärsi. Kuldari sõnul on Lennuliiklusteeninduse esmased väljakutsed seotud lendude olulisest vähenemiseset tulenevate mõjude ja riskide maandamisega ning pikemas vaates digitaliseerimise eduka elluviimisega. 

„Rakendan hea meelega oma erinevate ettevõtete juhtimise, arendamise ja ülesehitamise kogemust Lennuliiklusteeninduses ning annan oma panuse, et sellest oleks kasu nii juhtkonnal tuleviku suuna kujundamisel, kui ka riigil omanikuna strateegiliste valikute langetamisel ja elluviimisel,“ rääkis Kuldar Väärsi.

Kuldar Väärsi on Milrem ASi juhatuse esimees ja omanik. Milrem AS on robootika- ja autonoomsete süsteemide arendaja, mis keskendub mehitamata maismaasõidukite tootmisele nii tsiviil- kui ka kaitsetööstusele. Kuldar Väärsi juhtimisel on ettevõte kujunenud Euroopa tehnoloogia liidriks robootikasüsteemide osas. Varasemalt on Kuldar olnud tegev Elektriraudtee ASi (Elron) ja bussifirma SEBE juhatuses.

Lennuliiklusteeninduse ASi nõukogusse kuuluvad veel Riina Varts, Sven Kirsipuu ja Andres Uusma.

Lennuliiklusteeninduse AS on uue põlvkonna lennujuhtimisteenuste pakkuja Eestis, mille peakontor asub Tallinnas. Pakume ohutuid ja tõhusaid lennujuhtimisteenuseid koos lennuliikluse korraldamise konsultatsioonide ja koolitusteenustega. Lennuliiklusteeninduse AS tegutseb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ja ettevõtte ainuomanikuks on Eesti Vabariik.